Recenze

Reálný pohled, poučné čtení

4,0 rating
před 21 měsíci

Skutečnosti, zážitky, vzpomínky popsané v knize vypovídají o realitě doby minulé. Mladší ročníky by měli číst pečlivě, ledacos je jim dnes už podsouváno jinak, zkresleně. Nejde o knihu, kterou si budete číst opakovaně, ale o knihu, která zůstane v mysli. K jednotlivým kapitolám se však určitě časem vracet budete.

Helena V.

Bezva pravdivé čtení

5,0 rating
před 23 měsíci

Kniha je pravdivým svědectvím o životě v naší krásné zemi, určitě vřele doporučuji každému, kdo se chce dozvědět pravdu.

Petr Slováček

Dobře se čte

5,0 rating
před 29 měsíci

Kniha je super 👍

Eva Hrtúsová

Velice zajímavé čtení! Doporučuji přečíst.

5,0 rating
před 3 lety

Více takové literatury! Tohle se četlo samo. Doporučuji investovat těch pár korun a tuhle knihu si koupit a přečíst. Mimo jiné jde o zajímavý pohled autora na současnou situaci v naší republice. Doufám, že autor již pracuje na další knize!

Radovan Cepek

naprosto negativní přístup ke všemu

1,0 rating
před 3 lety

Nejhorší brak, co jsem kdy četl, bohužel až do konce.

Josef Vítek

Velmi dobře napsaná kniha, její recenzi vkládám do následujícího textu hodnoceníu hodnocení

5,0 rating
před 3 lety

Je to v podstatě autobiografie s velmi originálním a nápaditým chronologicko-sociálně-ekonomickým členěním kapitol. Autor má velmi kritický pohled na současnou sociálně ekonomickou situaci v ČR.
Knize bych vytkl jen několik, nedostatků:
1) Autor v ní užívá zbytečně mnoho vulgárních až argotových výrazů. Některé z nich jsou nezbytné pro podbarvení toho či onoho sociálního aspektu současné politické situace, ale mnohé další jsou nadbytečné.
2) Autor používá příliš mnoho různých krypto-jmen, jako na příklad „Nej“ a mnoha dalších protagonistů popisovaných dějů a skutků. V důsledku toho na čtenáři vyžaduje znalost celé politické historie období života autora. Na druhou stranu jsem si vědom toho, proč autor krypto-jména užívá. Chce minimalizovat soudní tahanice, které by mohly vzniknout, kdyby některá z „potrefených husí začala kdákat“.
3) V knize chybí obsah s názvy a čísly stránek, který by umožnil lépe se v knížce orientovat, zejména pak s ohledem na to, že pak by bylo možno pohodlněji číst jednotlivé kapitoly i „na přeskáčku“.
Miroslav Matušek
21.11.2020

Miroslav Matušek

Poučné nejen pro mladé

5,0 rating
před 3 lety

Z pohledu mladého člověka je pro mě pozoruhodné, čím vším si společnost procházela a s jakými následky se dnes potýkáme. Zda smysl revoluce nebyl potlačen záměrem zbohatnutí jednotlivců…
Líbí se mi pozitivita a energický přístup autora. Je vidět, že má zájem činit viditelné kroky ku zušlechtění situace v Čechách.

Jiří S.

Originál k připomnění

5,0 rating
před 3 lety

Originální kniha originálního autora, která by neměla být zapomenuta. Připomíná dění, které ovlivnilo současné strádání. Lidství a láska v opomenutí přivedou každý národ cestou strastí až k záhubě. Pokud se probereme můžeme zakusit radost a štěstí.

Svatava Rybáček

Skvělá a pravdivá kniha

5,0 rating
před 4 lety

Kniha se mi moc líbí. Osvětluje co se v této republice děje a pochopí to opravdu každý. Těším se na každou novou stranku

Petra

Super čtení

5,0 rating
před 4 lety

Myslím si, že mám dobrý všeobecný přehled, vzhledem k mé profesi, životním zkušenostem a dobré paměti, přesto v knize obdivuji znalosti autora a jeho schopnost propojování několika oborů, díky čemuž dochází k zajímavým závěrům. A opravdu v ní najdete překvapivé informace. Doporučuji.

Věra V.

Není to moc veselé čtení, ale z velké části pravdivé a až zdrcující. To pravda někdy bývá.

5,0 rating
před 4 lety

O některých detailech bych si s Jirkou dovolil diskutovat nebo mám trochu odlišný názor. A kdo to jsme „MY“ ? „My“ zrušíme, „MY“ zavedeme …

Ivo

Tato kniha by měla být zakázána

5,0 rating
před 4 lety

Tato kniha by snad měla být zakázána. Pokud by si ji totiž omylem pořídil standardní nemyslící konzument televizních vymývacích pořadů obzvláště na televizích ČT, ČT24, Seznam a nyní i Prima CNN (a dalších), mohlo by u něj dojít k nevolnosti a zdravotním problémům.
A nyní bez legrace: doporučuji ji všem, kteří současný multikulturně – sluníčkový vývoj vidí jako cestu do pekla. Zároveň se obávám, že tuto knihu ve výkladech knihkupectví nenajdete…

Ladislav Větvička

Naděje

5,0 rating
před 4 lety

Kniha může být odpovědí na naše přání změny politické situace. Koho volit? Které menší zlo zvolit? To jsou palčivé otázky před každými volbami. Toto je odpověď.

KAMIL

Originální kniha

5,0 rating
před 4 lety

Kniha se hezky čte. Nutí čtenáře zamyslet se nad životem v naší republice… Stále ještě máme šanci na změnu.

GáBINA

Super

5,0 rating
před 4 lety

Kniha je poetickym koktejlem vzpominek a vizi. Inteligentní a vnímavé lidi určitě osloví.

Marie Pavlů
Přesunout se na začátek